תביעת עתק: בת 8 חודשים נפטרה שעות לאחר ששוחררה ממוקד טרם

הוריה של פעוטה מראש העין תובעים את רשת המוקדים הרפואיים טרם לאחר שלדבריהם בתם לא טופלה בשל זיהום קטלני, שוחררה לביתה ונפטרה כעבור שעות. עו"ד אוהד גרינוולד, מנכ"ל קרן ג'סטיס שמימנה את התביעה: "אחד המקרים הקשים שהגיעו אלינו"

מאת מערכת אתר ג'סטיס

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

תביעת ענק נגד מוקד טרם לרפואה דחופה, בחשד לרשלנות רפואית קשה: הורי פעוטה בת שמונה חודשים שנפטרה שעות לאחר חזרתם הממוקד, טוענים בתביעה כי בתם שלקתה בחום ממושך ובדיקות דם לא תקינות, שוחררה לביתה ללא טיפול אנטיביוטי וללא הפניה לחדר מיון. הבדיקה הפתולוגית אישרה כי הפעוטה לקתה בזיהום קטלני.

התביעה, אשר נחשפה ב"ידיעות אחרונות", הוגשה השבוע לבית המשפט המחוזי בלוד באמצעות עו"ד אופיר בן משה. קרן ג'סטיס מימנה את חוות הדעת אשר נדרשו להגשת התביעה.

מקרה חמור. עו"ד אופיר בן משה (צילום: יח"צ)

עפ"י כתב התביעה, הפעוטה שוחררה לביתה ללא טיפול, כשלא נלקחה בדיקת שתן. הרופאה אבחנה כי התינוקת "סובלת מזיהום פטרייתי ואפטות בפה". מספר שעות לאחר ששוחררה לביתה, סמוך לשעה 3 לפנות בוקר, אמה של התינוקת קמה לבדוק מה שלום בתה, והבחינה בכיחלון. מיד לאחר מכן הזעיקה האם צוות מד"א. הפעולה הגיעה לבית החולים שניידר ללא רוח חיים, והצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותה. דו"ח הנתיחה שלאחר המוות קבע כי הפעוטה נפטרה כתוצאה מדלקת ריאות. כמו כן, הפתולוג הבוחן ציין כי בבדיקת המנוחה היו "דגלים אדומים" כמו ירידה במשקל וירידה בכדוריות הדם הלבנות, שהצריכו בירור מעמיק ומיידי והפניה למיון.

קרן ג'סטיס מימנה את התביעה. עו"ד אוהד גרינוולד (צילום: יח"צ)

"זהו אחד המקרים הקשים והעצובים שהגיעו אלינו", מסר מנכ"ל קרן ג'סטיס, עו"ד אוהד גרינוולד. "ג'סטיס השקיעה בתביעה, מימנה את חוות הדעת הרפואיות שצורפו אליה וסייעה להורים להגיש את התביעה המבוססת והחזקה ביותר. נמשיך לעמוד לאורך הדרך לצד התובעים ובאי כוחם".

לקריאת הכתבה בה נחשף המקרה לראשונה, לחצו כאן.