תביעת ענק: יולדת בסיכון המתינה שעתיים לבדיקה – והתינוק נפטר

רגע לפני הלידה, התינוק נפטר ברחם אימו, לאחר שנאלצה לחכות שעתיים בטרם בוצעה בדיקת אולטרסאונד, חרף גורמי סיכון רבים. קרן ג'סטיס מימנה את חוות הדעת הרפואית

מאת מערכת אתר ג'סטיס

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

כתב תביעה שהגיש לאחרונה עו"ד דור ויינברג לבית המשפט המחוזי כנגד בית החולים לניאדו טומן בחובו מוות טרגי של תינוק בשבוע 38 ברחם אמו. ע"פ כתב התביעה, היולדת הגיעה לבית החולים עם עובר חי, אך למרות גורמי סיכון רבים שהיו ליולדת – ביניהם האטה בתנועות העובר, מנח רוחבי, עורק חסר בחבל הטבור ועוד – הצוות הרפואי הורה לתובעת להמתין כמעט שעתיים לביצוע בדיקת אולטרסאונד.

"עובר בשבוע ה-38 פלוס הוא תינוק". עו"ד דור ויינברג (מימין) ואביו, עו"ד תיאודור ויינברג (צילום: יח"צ)

בבדיקה התברר שבמהלך ההמתנה הארוכה נאבק העובר על חייו ומת. כעת תובעים ההורים את בית החולים על רשלנות רפואית חמורה, כאשר חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לתביעה מומנה ע"י קרן ג'סטיס. "בנוסף לרשלנות, נטען בתביעה שהגיעה העת שבית המשפט ישנה את ההלכה המשפטית ויפסוק פיצויים לעובר בשבוע 38+, בסכום זהה לתינוק", מסר עו"ד ויינברג. "עובר בשבוע 38+ הוא תינוק הוא תינוק הוא תינוק".

מקווים לעזור למשפחה לקבל פיצוי גבוה. עו"ד אוהד גרינוולד (צילום: יח"צ)

מנכ"ל-משותף של קרן ג'סטיס, עו"ד אוהד גרינוולד, מסר כי "אנו גאים לעבוד לצידו של עו"ד ויינברג בתיק הקשה הזה, ומקווים לצדק ולפיצוי ראוי למשפחה, הגם שלצערנו הרב לא יהיה בשום סכום כדי להחזיר את אשר איבדה".