רשלנות בלידה הובילה לכריתת רחם. קרן ג'סטיס מימנה הליך פונדקאות לנפגעת

רשלנות רפואית בלידה הביאה לפטירת התינוק ולכריתת רחם היולדת. קרן ג'סטיס מימנה את הוצאות התביעה וגם הקדימה לתובעת פיצוי, לצורך כיסוי עלויות הליך פונדקאות

מאת מערכת אתר ג'סטיס

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

דנה (שם בדוי), אישה הרה בשנות ה-30 לחייה, אם לארבעה ילדים בריאים, הגיעה לבית החולים לקראת לידת בנה החמישי, והועברה לחדר לידה. למרות שניתן היה לזהות במוניטור האטות בדופק העובר, דנה לא הועברה לניתוח קיסרי. שעות רבות ויקרות חלפו והתינוק נקלע למצוקה. כדי לחלצו, האחות המיילדת התיישבה על בטנה של דנה והפעילה לחץ רב אשר גרם לקרע עמוק ברחם. דנה הועברה לניתוח קיסרי, שבו כמעט קיפחה את חייה. התינוק חולץ במצב קשה מאוד ונפטר שבוע לאחר מכן. בעקבות הנזק הקשה שנגרם לרחמה של דנה, הצוות הרפואי נאלץ לכרות אותו.

דנה ובעלה שאפו למשפחה מורחבת וברוכת ילדים, אך הפגיעה הרפואית הקשה מנעה מהם את האפשרות הטבעית ללידות נוספות. בעקבות כך, הזוג ביקש לפנות להליך פונדקאות, אך לא היה יכול לשאת בעלויותיו הגבוהות. באמצעות באת כוחם, עו"ד ענת גינזבורג, דנה ובעלה פנו לקרן ג'סטיס, בבקשה להקדמת חלק מהפיצוי עבור כיסוי הוצאות הליך הפונדקאות, וכן לכיסוי כל הוצאות ההליך המשפטי בעניינם, בראשן מספר חוות דעת רפואיות יקרות. ג׳סטיס נעתרה לבקשתם והעמידה לרשותם מאות אלפי שקלים.

לא רק לחוות הדעת, אלא מימון גם להליך פונדקאות. עו"ד אסף גרינוולד (צילום: ליאור מזרחי)

קרן ג'סטיס תמשיך לעמוד לצד התובעים לאורך הדרך. אנו מתפללים וממתינים יחד איתם שהליך הפונדקאות יביא ללידת תינוק בריא.