"ההבדל בינינו לבין הלוואה: לא ניצחת? לא שילמת"

מהי הבעיה הגדולה של עולם הנזיקין, וכיצד קרן ג'סטיס פותרת אותה? צפו בראיון המיוחד עם מנכ"ל ג'סטיס, עו"ד אסף גרינוולד, ברדיו החברתי הראשון

מאת מערכת אתר ג'סטיס

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

צפו בחלק מהריאיון המיוחד, מתוך התכנית "שישי חברתי", בהנחיית עו"ד ענבל יעל פלאח יעקב ועו"ד שלומי קושניר:

<הטמעת וידאו>

מנכ"ל קרן ג'סטיס, עו"ד אסף גרינוולד, התראיין השבוע ברדיו החברתי לתוכנית שהוקדשה כולה לקרן ג'סטיס, אשר עוסקת במימון הליכים משפטיים (מימון תביעות).

לדברי עו"ד גרינוולד, "ההבדל הגדול בינינו לבין הלוואה הוא שהלוואה צריך להחזיר תמיד. מאחר שהתובע יודע שאם הוא לוקח הלוואה הוא צריך להחזיר אותה, הוא בא ואומר: 'תראה, יש צ'אנס שהתיק שלי יפסיד'. יש סיטואציה כזאת. ותחשבו על האישה הזאת, שלא עלינו בסקירת המערכות קרה מה שקרה ונולד ילד עם בעיה. הבית כולו התהפך, המשפחה מקצה לקצה השתנתה. תחשבו עכשיו שהתיק מוגש ומאיזושהי סיבה התיק מפסיד, עכשיו הם גם עם חור בכיס של עשרות אלפי שקלים. מאיפה לעזאזל הם יביאו את הכסף?

כשהסיכון על קרן ג'סטיס, התובע יכול לבצע את כל הפעולות הנדרשות בתיק, בלי החשש מההוצאה הכספית, ולזכות בפיצוי מקסימאלי. עו"ד אסף גרינוולד (צילום: יח"צ)

"מאחר שהתובע יודע שיש מצב שהתיק יידחה, הוא אומר: 'אולי לא נביא את כל חוות הדעת. אולי לא נוכיח נזק פסיכיאטרי, אולי לא נוכיח נזק שיקומי, אולי לא נביא את הגינקולוג הכי טוב בישראל. בוא ננסה לגדר סיכונים'.

"כאשר התובע עושה את זה, הוא פוגע קודם כל בעצמו – כי אם לא תוכיח את כל הנזקים בכל התחומים, לא תקבל את הפיצוי שמגיע לך. ולאותה משפחה נגרמו נזקים אדירים. אם הם לא יוכיחו את הנזקים, הם לא יקבלו כלום. חברות הביטוח מהצד שכנגד יודעות לנצל את הפער הכלכלי הזה, וזה לגמרי לרעת התובעים. לכן אנחנו, כשאנחנו משקיעים כסף, התובע יודע שאם התיק הפסיד – הכסף שלנו ירד לטמיון. בדיוק כמו הזמן שעורך הדין משקיע בתיק. עורך הדין משקיע זמן, אנחנו משקיעים כסף. החזר ההשקעה והעמלה הוא אך ורק אם התיק מצליח".

לריאיון המלא:

https://www.facebook.com/yaelinbal.yaacov/videos/10158581631038844/?__xts__[0]=68.ARCioMXyLYnK_V_MmVQ_2qrCH5bhlElHFMhjqqjXdtYKvhKZF5YjLbEffF4g0HlDBbqxrnLHTDXUgsyA1T-uDrNHSSbk0FieMv7lq8JXxFSM8jz9szoRsKc4BMAZy75hUrA0gnvPP7JvdvVZBy-zNXHDtd3uuBa37zxTzfWRdN6LiqmH0zpWYA7KindhblFZxP1guJJSVrVpq20ngTdkTZW8v6AM&__tn__=H-R