"אני מרגישה שנולדתי בשביל להיות עורכת דין"

יום לאחר הסמכתה כעו"ד כבר הופיעה עו"ד נור רסלאן בביהמ"ש המחוזי, ומיד התאהבה במקצוע. כעת היא מספרת ל"מאחורי הגלימה" על האש הפנימית הבוערת לטובת קידום צרכי הלקוחות, המקרים הקשים המגיעים לפתחה, ההחלטות הקשות שנאלצה לקבל לאורך הדרך ומהו הדבר שבסוף יום העבודה היא לוקחת איתה הביתה

מאת מערכת אתר ג'סטיס

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

למה בחרתי ללמוד משפטים. ילדתי את הבן הבכור שלי לאחר שהתחלתי קריירה במשרד רו"ח. חזרתי לביתי ולילד שלי בשעות הערב המאוחרות ונורא הפריע לי שאין לי אפשרות להיות אתו מספיק. בעלי בינתיים הקים משרד עו"ד משגשג, דחף אותי ללמוד משפטים ולא חדל מלומר לי שישמח לראות אותי לצדו במשרד. הוא מאוד רצה שיהיה לי נוח ושלא אתרוצץ תחת לחצים אדירים למקומות עבודה שלא טוב לי בהם. בסופו של דבר, דבריו הצליחו לשאוב אותי למקצוע עריכת הדין. נרשמתי ללימודי משפטים, את התואר סיימתי בתקופת זמן קצרה יותר מהמתוכנן לאור תארים אקדמיים קודמים שיש לי.

הזיכרון הראשון כעו"ד. יום אחד בלבד אחרי שהוסמכתי שמתי עליי את הגלימה והופעתי בביהמ"ש המחוזי בחיפה בהליך משפטי מורכב בעניינו של עצור שהועמד לדין בעבירה פלילית חמורה מאוד. בדיון טענתי כי אין כל עילה למעצר ודרשתי את שחרורו, שעה שהפרקליטות ביקשו ריצוי מעצר עד תום ההליכים המשפטיים. הכנתי את עצמי לדיון באופן מדויק ומעמיק, וצלחתי אותו. השופט שישב בדין לא האמין שרק יום לפני ההופעה שלי הוסמכתי.

בחירות נכונות. אני מרגישה שנולדתי בשביל להיות עורכת דין. אני אקטיביסטית באופי שלי, כריזמטית, מאוזנת מאוד, פורמאלסטית ורצינית, זכויות אדם חשובות לי, ובדיוק בתחום הזה אני עוסקת ביומיום. אני משפיעה באופן חיובי ביותר על החיים של המון אנשים וארגונים, מתקשרת מצוין עם לקוחותיי ויודעת להעביר את המסר בבית המשפט. המקצוע פשוט זורם לי.

"נכנסתי למקצוע כדי לשפר לאנשים את החיים". עו"ד נור רסלאן

מקצוע עריכת הדין בדמיון לעומת המציאות. במשרד שלנו אנחנו עוסקים בתחומי משפט שנחשבים לאיכותיים ולשמחתי גם לקוחותינו כאלה. אנחנו נלחמים למענם ומשיגים את המקסימום האפשרי מכל תיק. דמיינתי כך וכך גם מצאתי. נכנסתי למקצוע כדי לשפר את החיים להמון אנשים וארגונים ואני עושה זאת בזכות הכלים המשפטיים שניכסתי לעצמי. מבחינתי, המשמעות של עו"ד היא לוחם של צדק באמצעות כלים משפטיים.

ההחלטה הקשה ביותר שקיבלתי כעו"ד. ההחלטה הכי קשה היא תמיד לוותר על לקוח/ה שספר החוקים והפסיקה אינם מעניקים כל מענה לסוגיה בעניינו/ה. אדם שניגש אלי והחוק מאפשר לי לעזור ולהוציא אותו מהמצוקה שלו, זה כואב.

המקרה הכי נוגע ללב. נתקלתי בהמון מקרים שנגעו לליבי. אחד הבולטים שבהם הוא ממש מהימים האחרונים, הליך משפטי בעניינו של אדם שהתעוור בשתי עיניו בעקבות רשלנות רפואית קשה ובוטה. מדובר בבחור צעיר מלא שמחת חיים שעיניו חשכו, תרתי משמע. אשתו הצעירה הושפעה בנפשה. אני מרגישה עצב עמוק על האירוע הטראגי שפקד אותם, ומצד שני גם גאה להיות זאת שעוזרת להם לקבל את הפיצוי המלא שמגיע להם. הוא לא יחזיר ללקוח את הראייה אבל לפחות יוכל להקל על הזוג בהמשך החיים.

מה לוקחים מהמשרד הביתה? אני לוקחת איתי שקט נפשי וסיפוק. הנהנים העיקריים הם ילדיי. המקצוע שלי עושה מהילדים שלי ילדים אחראים מאוד כלפי עצמם וכלפי הסביבה שהם חיים בה, מלאי שמחת חיים, עושים את מה שטוב להם, יודעים להציב מטרות לעצמם ולהצליח.

לא תשכח את הבחור הצעיר שהתעוור בשתי עיניו כתוצאה מרשלנות רפואית (Photo by Ante Samarzija on Unsplash)

המורה הטוב ביותר שלי. אני דוגלת באמרה 'מכל מלמדיי השכלתי' ולוקחת לעצמי טיפים מהאנשים הכי מבריקים ומצליחים שאני מכירה, וגם קוראת ספרים שתורמים מאוד להתפתחות המתמדת שלי.  לדוגמא מעו"ד רסלאן שהוא בעצמו מקצוען ברמות על למדתי להיות מדויקת ולעבוד עם קלפים פתוחים, בשקיפות ונחישות חסרת פשרות. מעו"ד דליה טל למדתי שמילת הקסם בתחום שלנו היא 'להתמקצע', מעו״ד רחל לוויתן למדתי לא להתרגש ולא להתייחס לרעשי רקע ומעו״ד סיגלית אליאנדרי, חברה יקרה מאוד שנפטרה מסרטן והותירה כאב בלבי, לסמוך רק על עצמי.

קולגה מוערכת. אני מאוד מעריכה את השותף שלי עו"ד אחמד רסלאן, אחמד מתמחה בליטיגציה ומצליח באופן יוצא דופן להשתלט על תחומי משפט שונים ומשיג הצלחות אדירות. הוא יכול לייצג בתיק רצח מורכב ולמחרת לייצג בתיק מקרקעין סבוך, וביום אחר הוא מייצג בעלי מניות הנלחמים על הזכויות שלהם. אחמד בנה לעצמו קשת רחבה של  לקוחות שמאוד מאמינים בו בעקבות ההצלחות שלו בבתי המשפט השונים, אומץ הלב שלו והיושרה הטמונה בו. תחושת הביטחון והעוצמה שהוא משרה בלקוחות היא אדירה. את כל זה הוא עשה בעשר אצבעות, ללא כל מורה דרך.

עורכי דין וסטיגמות. יש לא מעט סטיגמות כלפי עורכי דין. אני חושבת שבכל מקצוע אפשר למצוא את המקצוענים ביותר ואפשר למצוא את ההפך, זה עניין הקשור בתכונות האישיות שאיתן האדם בא לעבודה. המקצוע שלנו הוא מקצוע קשה מאוד וצריך אופי מאוד מיוחד על מנת להצליח בו, לשמור על הערכים שאמורים להיות חלק מאתנו, לא להתפתות ולדעת בדיוק איפה הגבול. תדמית המקצוע מאוד חשובה לי ברמה האישית ולכן אני גם מכהנת בוועדת הביקורת בלשכת עוה"ד. לשמחתי, לאחר היכרות עם החברים שלי לוועדה הם בחרו בי לכהן כמ"מ ראשון בוועדה.

החיבור שלי עם ג'סטיס. יש בתוכי אש שבוערת לקידום מהלכים לטובת הלקוחות שלי. אנחנו מקפידים להגיש תביעות מבוססות היטב ובמיוחד להצטייד בחוות דעת של מספר מומחים, כל אחד בתחומו, שיגבו את התביעה המוגשת במטרה להגדיל את סכום הפיצוי שיקבל הלקוח. כאן נכנסת לתמונה קרן ג'סטיס, שעוזרת ללקוחות שלי למנות מספר מומחים גדול יותר על מנת להשיג את המקסימום מכל תיק. העבודה עם הקרן נוחה מאוד ויש בינינו שיתוף פעולה מלא.  החיבור מינף וקידם מספר עצום של תיקים, הקל מאוד על לקוחותיי ובעיקר איפשר להם ולי לקדם את עניינם.

התכונות הכי חשובות לעו"ד. ידע משפטי רחב בסוגייה הספציפית, חיבור עם הלקוח ועם הצרכים האמיתיים שלו, הבנת הנזקים שנגרמו לו ואסרטיביות.

דברים שגיליתי באמצעות המקצוע על עצמי. גיליתי שאני אישה עוצמתית מאוד, ממוקדת מאוד, עם ראש פתוח, יש לי יכולת ללמוד הרבה ומהר. אני יכולה להיות קרת רוח אך יש בי רצון עז לקידום מהלכים והשגת תוצאות משמעותיות.

נור מואסי רסלאן, ילידת 1981, תושבת עכו, ילידת באקה אלג'רבייה. שותפה במשרד עו"ד אחמד רסלאן, נור רסלאן ושות'. המשרד הוקם לפני 22 שנים וצבר ניסיון רב ומוניטין בניהול תביעות משפטיות בתחומי הליטיגציה האזרחית, מסחרית, קניינית, מנהלית, פלילי וצווארון לבן. עו״ד נור רסלאן היא בעלת מומחיות בניהול הליכים משפטיים מורכבים כגון תביעות כספיות, תאונות דרכים, רשלנות רפואית, פיצוי נפגעי עבירה, תאונות עבודה, תאונות ספורט ותאונות עקב רשלנות