הנער נפל ברחוב ויקבל כמיליון ש"ח: "מימון משפטי הגדיל את הפיצוי ב-40%"

נער בן 18 צעד ברחוב לא מואר בלב אחת הערים הגדולות בארץ, נתקל בבור ונפצע בגב ובברכיים. לאחר קבלת מימון משפטי מג'סטיס, שנשאה עבורו בעלות חוות דעת וכן העניקה לו סכום כספי משמעותי לכיסוי הוצאותיו האישיות במהלך התביעה, הצעת הפשרה גדלה בעשרות אחוזים - מ-600,000 לסכום פיצוי של כמיליון ש"ח

Share on facebook
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

עומר, נער בן 18, צעד בשעת לילה בלב אחת הערים הגדולות בארץ, במרכז שכונה המאוכלסת בצפיפות. למרות זאת, הרחוב לא היה מואר, ובאדמתו אף נפער בור גדול. עומר, שלא יכול היה להבחין בבור, נפל לתוכו בחוזקה. הוא נחבל ופונה לבית החולים, שם אובחן כי הוא סובל משברים מורכבים בברך ומפגיעות בגב. עומר עבר ניתוח בברך הפגועה ולאחריו החל לסבול מכאבים עזים ומקשיי התניידות. בעקבות המגבלות הפיזיות חלה גם הידרדרות במצבו הנפשי, והוא לא הצליח לשוב לעבודה בה עבד לפני התאונה.

חשב לפעול בניגוד לעצת עוה"ד – קבלת מימון משפטי שינתה את התמונה

עומר פנה למשרד עו"ד דורון גנסין, וזה הגיש בשמו תביעת נזיקין כנגד העירייה שבשטחה נחבל. תוך ניהול ההליך, ניתנה ע"י בית המשפט הצעת פשרה בסך כ-600,000 ₪. באי כוחו סברו כי חוות דעת נוספת בתחום הבטיחות תוכל להעלות משמעותית את סכום הפיצוי לו יהיה זכאי עומר, אך זה סבל מחסרון כיס ולא היה יכול לשאת בעלות חוות הדעת. "הלקוח היה מצוי באותה עת בדוחק כלכלי משמעותי מאוד. לא היו בידו אמצעים למימון חוות הדעת, ולאור מצבו הכלכלי הדחוק עומר שקל להתפשר לפי ההצעה שניתנה ע"י בית המשפט – בניגוד להמלצתנו", מספר עו"ד עמית גנסין. "בשלב זה, סיפרתי לעומר על האפשרות לקבלת מימון משפטי מקרן ג'סטיס. הוא הבין שמדובר באופציה הטובה ביותר עבורו. לבקשתו, הגשנו בקשה למימון חוות דעת וכן לקבלת מימון לצרכיו האישיים. לשמחתנו הבקשה אושרה".

"המימון המשפטי שהעמידה ג'סטיס, בנקודת הזמן שבה הועמד, היווה גורם משמעותי בהצלחתנו למצות את התיק". עוה"ד גנסין

בהמשך ההליך, התברר שההמלצה של באי כוחו הוכיחה את עצמה. "המימון 'קנה' לנו שנתיים של שקט. ניצלנו פרק זמן זה להשגת חוות הדעת הדרושה ולאחר מכן העברנו את התיק לבית המשפט המחוזי. שם, לאחר התנהלות נוספת שבסיומה נותב התיק לגישור, עלה בידינו לסיים את התיק בפשרה בסך של 950,000 ₪ – הצעה גבוהה בכ-40% מהצעת הפשרה של בית המשפט", אומר עו"ד גנסין. "אין כל ספק שהמימון המשפטי שהעמידה השקעות משפטיות – קרן ג'סטיס, בנקודת הזמן שבו הועמד, היווה גורם משמעותי ביותר בהצלחתנו למקסם ולמצות את התוצאה הכספית בתיק. ללא ג'סטיס, הלקוח היה מסיים את התיק בפיצוי של כ-60% מסכום הפיצוי הסופי, לו זכה בסופו של דבר. התיק הנ"ל הוא דוגמה מעולה לערך הסגולי המשמעותי שטמון בשירותי המימון המשפטי של הקרן".

מימון משפטי משולב: כיסוי הוצאות חוות דעת והזרמת כסף לכיס התובע

לדברי עו"ד אסף גרינוולד, מנכ"ל קרן ג'סטיס: "דווקא בתיקים מורכבים, קבלת מימון משפטי יכולה לשנות את כל התמונה, הן עבור הלקוח והן עבור עורך הדין. במקרה הזה, חוות דעת אחת נוספת 'הקפיצה' את הפיצוי ב-350,000 ₪ – סכום עתק, שבוודאי ישנה את חיי הלקוח. אך למימון חוות הדעת לא היה משמעות אם הלקוח לא היה יכול לעמוד כלכלית בהתמשכות ההליך. כאן, לבקשת עו"ד גנסין, שילבנו סיגמנט נוסף של מימון משפטי, והוא 'הקדמת הפיצוי' ללקוח – סכום כספי שברוב המקרים נאמד בעשרות אלפי שקלים, שמוזרם ישירות לכיס התובע. המימון המשפטי מאפשר לו לעמוד איתן, ולא להתפתות להצעות פשרה נמוכות מכפי שמגיע לו, בגלל שהוא כבר נחנק מבחינה פיננסית. אנו שמחים שהמקרה הזה נגמר בצורה מעולה לכל הצדדים".

"מימון משפטי של 'הקדמת פיצוי' מוזרם ישירות לכיס התובע, ומאפשר לו לא להתפתות להצעות פשרה נמוכות". עו"ד אסף גרינוולד

אולי גם הכתבות האלה יעניינו אותך: